Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... intimpinare proces
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

intimpinare proces

Buna ziua am si eu o rugaminte cine ma poate ajuta cu un model de intimpinare pentru un proces civil pe care il am in alta localitate si la care nu am cum sa ma prezint si vreau sa trimit copii dupa actele prin care imi prezint punctul meu de vedere,adica eu am cumparat o masina pe care intre timp am si vandut-o iar acum sunt dat in judecata de vechiul propietar precum ca nu am inmatriculat masina dar vreau sa trimit copii dupa acte precum ca am vandut-o si nu are rost sa ajung la proces.Multumesc anticipat!
Invocati in intimpinare art 242C.proc.C adica solicitati judecarea in lisa Nu uitati ca sa trimite-ti si chit de plata a taxelor si timbru judiciar
dar ce taxe trebuie sa platesc?eu nu am nici o vina .
Consultati legea 146 acolo va puteti lamuri ce sau daca trebuie sa platiti vreo taxa de timbru
si cum sa fac doar eu trimit actele prin posta ptr ca procesul e in alta localitate la 500km unde trebuie sa platesc?nu pot trimite actele acasa la cealalta parte din proces?cu semnatura de primire?