Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... disponibilizari m.a.i
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

disponibilizari m.a.i

exista vreun termen in care pot actiona in judecata unitatea pt. anularea ordinului de trecere in rezerva,repunerea in drepturi si plata retroactiva a drepturilor banesti?am fost restructurat cu data de 15.09.2001 dar datorita situatiei familiare financiar precare nu mi-am permis dar vad ca colegi de ai mei chiar au succes in instante si ma gandesc ca am si eu dreptul sa imi apar dreptatea.nici pana acum nu mi-au achitat restantele financiare de pe fisa de lichidare.
Dupa 11 ani, putin prea tarziu. Nici macar pentru restante nu mai aveti sanse de succes pentru ca a intervenit prescriptia.
scuze,15.09.2011.miultuimesc!