Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data iesirii la pensie - activitate in cadrul MAI
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data iesirii la pensie - activitate in cadrul MAI

Buna seara.Am stagiul militar satisfacut,am lucrat 3,4 ani dupa care a urmat cursurile unei scoli militare de subofiteri politie.In prezent sunt angajat la M.A.I. de 22,6 ani.Asi dori sa stiu daca pot sa ies la pensie la implinirea varstei de 47 ani ,avind in vedere si reducedrea care se acorda din varsta standard de pensionare de 58 ani.Multumesc.
Varsta standard de pensionare se reduce daca ati lucrat in grupe de munca sau in conditii deosebite ori speciale. Nu ati precizat acest lucru in mesajul dvs. si ati uitat sa scrieti data nasterii. Va rog sa reveniti.