avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ca pfa - fiind si angajat - care sunt contributiile ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ca pfa - fiind si angajat - care sunt contributiile obligatorii?

daca am carte de munca si pfa mai sunt obligat sa platesc sanatate si la fondul de pensii?vamultumesc
Cel mai recent răspuns: georgeenciu , utilizator 22:47, 31 Ianuarie 2012
doar la sanatate 5.5% din venitul net sau din norma de venit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa obligatii fiscale alecramm alecramm buna ziua , am mai avut aceasta intrebare si am uitat sa fac precizarea PENSIONAR - PFA cu contract de servicii va rog sa-mi spuneti ... (vezi toată discuția)
Pfa- ce impozite si taxe trebuiesc platite ceauranuc ceauranuc In Martie am semnat un contract de munca cu o firma de Recrutare Internationala care m-a trimis in Berlin sa lucrez. Deoarece trebuie sa fiu 'independent' la ... (vezi toată discuția)
Care sunt procentele contributiilor ale unei pfa? larissalore larissalore Buna ziua, Un prieten lucreaza in functia de contabil si doreste sa se inregistreze si ca persoana fizica autorizata (PFA - daca este posibil). Acesta ar ... (vezi toată discuția)