Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Siguranta la schimbarea jobului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Siguranta la schimbarea jobului

Vreau sa imi schimb locul de munca si am o oferta de la un alt angjator. Voi semna cu el si dupa ce semnez imi depun demisia la actualul job. Ce trebuie sa primesc de la noul angajator ca si garantie ca intr-adevar vom incepe colaborarea in conditiile stabilite (cum pot sta linistit, dupa ce imi depun demisia, ca totul va decurge asa cum am stabilit)??? Nu vreau sa ma trezesc ca mi-am dat demisia si in momentul inceperii colaborarii cu noul angajator acesta sa aiba alte conditii ba chiar sa se razgandeasa de tot si sa raman ccomplet pe afara.
Buna seara !
Ce trebuie sa primiti ? Un contract individual de munca care sa reflecte intelegerea dvs. . :thumbup: Succes !
Da, dar exemeplarele nu trebuie sa ramana toate la angajator pentru a le inregistra la ITM???? Si abia apoi sa le primesc eu?
Nu, CIM nu se mai inregistreaza la ITM prin prezentare fizica a contractului pentru a se aplica o stampila, ci se inregistreaza in programul REVISAL.