avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1380 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reevaluare cladire
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reevaluare cladire

Buna ziua!

Am cumparat pe firma un apartament in vara anului 2009 si as dori sa stiu cand sunt obligata sa fac reevaluarea?

Multam!




Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 18:01, 1 Februarie 2012
In termen de 3 ani.In caz contrar,veti plati impozit mult mai mare.
Un topic util unde va sunt prezentate si cotele de impozit majorate in cazul in care nu se efectueaza reevaluarea in termenul pe care l-a mentionat colega mea mai sus, gasiti aici:

www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reevaluare apartament-reinregistrare primarie alecse alecse Buna ziua! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema. In 2009 am achizitionat un apartament pe persoana juridica de la un dezvoltator imobiliar, ... (vezi toată discuția)
Impozit apartament dupa reevaluare simonapopescu2008 simonapopescu2008 Am cumparat un apartament in martie 2009 pe persoana juridica. In 2009 am platit impozit aferent lunilor ramase 1,5% din valoare apartament. In 2010, 2011 cota ... (vezi toată discuția)
Credit casa lauralazur lauralazur eu am un credit ptr.un apartament de 2 ani.in august am cerut o amanare de 6 luni dar nu ne-a fost acordata.sunt in imposibilitatea de a mai achita ratele.daca ... (vezi toată discuția)