avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executarea silita a institutilor publice
Discuție deschisă în Executare silită

executarea silita a institutilor publice

O scoala a primit somatie de plata prin care se solicita plata obligatiei in termen de 1 zi. Poate executorul judecatoresc sa puna poprire pe conturi imediat sau trebuie sa astepte un termen de 6 luni? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 15:33, 1 Februarie 2012
Executorul judecatoresc poate pune poprire imediat dupa decaderea termenului comunicat in somatie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie executor judecatoresc ralucapopescu ralucapopescu Buna ziua , Vineri am primit pe e-mail si pe SMS , din partea bancii unde am cont , fata de faptul ca mi s-a pus poprire pe conturi din partea unui executor ... (vezi toată discuția)
Poprire salariu michella73 michella73 Buna ziua, in 2008 am facut o refinantare in valoare de 22500 lei, in 2010 in urma taieri salariilor cu 25% am inceput sa nu mai pot achita ratele am facut ... (vezi toată discuția)
Executare fara somatie Lylyca Lylyca Bună ziua Am fost executată silit de un executor judecatoresc in baza , ghiciți ghicitoarea mea, a unui proces verbal de contravenție intocmit de CNANDR ... (vezi toată discuția)