Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Pot pastra arma de vanatoare daca nu mai indeplinesc ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Pot pastra arma de vanatoare daca nu mai indeplinesc conditiile legale de detinere?

Buna seara.Va rog daca puteti sa ma ajutati intr-o problema.Detin arma de vanatoare de mult timp,am permis de port arma si sunt inscris la o asociatie de vanatoare.Din motive financiare nu mai pot plati cotizatia la aceasta asociatie si intentionez sa ma retrag.Intrebarea mea este;Pot sa pastrez arma chiar daca nu mai sunt inscris la nici o asociatie de vanatoare si ce trebuie sa fac in aceasta privinta? Multumesc mult.
Exista varianta a putea pastra arma in situatia in care acesteia i se practica manevra autorizata pentru a nu mai putea fi folosita drept arma de foc-cu eiberare de document constatator