Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Revendicare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Revendicare teren

Buna seara,

Am urmatoarea speta. In 1986 a fost demolata o casa, iar proprietarii au primit despagubiri pentru acea constructie fara a primi insa despagubiri si pentru teren. Pe terenul respectiv s-a construit un bloc. Se poate introduce o actiune in revendicare?
Multumesc
Daca restituirea terenului sau despagubirile nu au fost solicitate in baza Legii nr.10/2001 o actiune in revendicare nu mai poate fi admisibila...