Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PENSIE ALIMENTARA
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PENSIE ALIMENTARA

sunt divortat din 2007 si nu am platit pensia alimentara am inteles ca daca demonstrezi ca nu ai venituri platesti doar ultimii 3 ani asta inseamna 5000 ron .eu iam facut un cont ptr copil unde are mai mult decat cei 5000 are vreo 6500 aproape.acesti bani ii poate lua doar el cand face 18 ani acesti bani sunt luati in calcul?ce acte am nevoie ptr a demonstra ca nu am venituri?
pensia alimentara ti-a fost stabilita la nivelul salariului minim pe economie sau la ce nivel..? pastreaza chitantele prin care ai depus bani la banca in cont.
Dv sunteti obligat sa achitati suma stabilita asa cum a dispun instanta, repsectiv lunar, pentru ca acel copil sa beneficieze de ei luna de luna, nu la majorat.
Banii acestia nu sunt luati in calcul. A fost alegerea dv sa deschideti acel cont.