Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Constructie teren agricol
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Constructie teren agricol

buna ziua,
detin un teren intravilan cu destinatie agricola.in ce contii pot ridica o constructie pe acesta?
multumesc
Dacă terenul are categoria de folosinţă agricol, este necesară scoaterea din circuitul agricol potrivit prevederilor art. 23 din lg. nr. 50/1991 rep.
Această procedură presupune ca terenul să fie să fie înscris în cartea funciară şi să aibă atribuit număr cadastral.