Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... masina care face taximetrie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

masina care face taximetrie

Sunt PFA si am licenta de taxi de 5 ani.As dori sa stiu daca e posibil ca acum ,dupa 5 ani sa se ceara schimbarea culorii masinii.Eu stiam ca e valabil doar ptr. cei care acum cer licente .Va rog daca imi puteti acorda un raspuns .
În majoritatea oraselor, toate taxiurile trebuie sa aiba obligatoriu culoarea galbenă.
mentionez ca sunt din Galati ,acum am masina galbena dar cei de la primarie ne cer sa le vopsim albe.Este vreo modificare la lege in acest sens ?
Posibil sa fie o Hotarare a Consiliului Local Galati ca toate taximetrele trebuie sa fie de culoare alba.
Daca licenta se termina dupa 5 ani sunt obligati sa ne dea licenta in continuare indiferent daca masina nu are toate dotarile care au survenit ulterior in lege ?
Daca masina nu corespunde cu aceste cerinte aparute ulterior, nu prea cred.
Daca e obligatorie culoare alba (de la sah in sus presupun) iar dvs aveti masina galbena, cea mai buna solutie este sa apelati la o firma de infolieri auto.
marin82, utilizator