avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită NOTIFICARE DE PLATA
Discuție deschisă în Executare silită

NOTIFICARE DE PLATA

BUNA ZIUA,
MA PUTETI AJUTA CU UN SFAT :
am primit de la o firma de recuperare credit aceasta notificare cu o neplata ptr abonament telefon care cred ca este exagerata .
de la suma de 449,96 ,mi-au trimis un debit total de 2316.97 ron .
cum pot sa procedez sa platesc suma aceasta fara aceste dobanzi ffff mari?
macar se pot plati in rate?
daca eu nu am acum un venit ptr ca nu lucrez si nu am nici proprietati ,vor accepta sa ma ajute mama sa plateasca in rate pe salar?
astept un raspuns competent.
va multumesc!
Cel mai recent răspuns: LORINA75 , utilizator 10:38, 7 Februarie 2012
care e data scadenta pt suma de 449 lei ?
se poate plati in rate......dar avand in vedere ca nu aveti servici si nici bunuri pe numele dumneavoastra...ar putea fi gasite eventual alte solutii ca sa evitati plata, in acest caz intereseaza data scadentei pt sume de 449 lei
ieri 5 .02 am gasit plicul ,iar termenul este 7 .02
Ultima modificare: Luni, 6 Februarie 2012
LORINA75, utilizator
Intrebam de cand aveti datoria aia , nu cand ati primit notificarea..
din iulie 2010 ,cand nu am mai beneficiat de serviciile companiei telef.

Alte discuții în legătură

Instiintare de plata rds dupa 3 ani de la inchiderea contractului maxxboy maxxboy am primit in posta un plic din partea firmei rds-rcs cu o notificare de plata de urgenta a sumei de 149,49 ron ca urmare a unui debit facturat a seviciilor: ... (vezi toată discuția)
Datorii persoana decedata anabella27 anabella27 tatal meu a avut la cosmote doua abonamente. In anul 2009 unu din ele nu a mai fosy platit deoarece suma era f mare. cam dupa un an o firma e recuperari a ... (vezi toată discuția)
Datorie serviciu de telefonie nmd nmd am o datorie la vodavon de 3 ani mai poate sa ma dea in judecata (vezi toată discuția)