Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

buna ziua. as dori sa stiu daca se poate inmatricula un autoturism adus din germania fara a se plati taxa de poluare si daca am nevoie de un avocat pt asta?
Se poate inmatricula fara plata taxei, insa in functie de localitatea in care domiciliati sunt cateva probleme. Exista riscul sa nu puteti folosi masina daca nu va sunt prelungite numerele rosii(in functie de biroul de inmatriculari). Daca inmatriculati auto si platiti taxa o puteti recupera dupa in instanta.
stiti cumva daca se poate face asta in jud. mures ? si unde ar trebui sa ma duc ca sa incep demersurile?