Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii FISE FISCALE PUNCT DE LUCRU
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

FISE FISCALE PUNCT DE LUCRU

Am o nelamurire, si anume:
O societate are sediul social in Constanta, cu un numar de 14 salariati, si un punct de lucru in Focsani, cu un numar de 15 salariati. Pentru punctul de lucru are cod fiscal pentru declararea impozitului pe salarii.
Intrebarea este daca fisele fiscale ale salariatilor punctului de lucru se depun la Admin Financiara din Constanta sau din Focsani?
Buna seara,

Le depuneti in orasul unde aveti punctul de lucru declarat (cu CIF). Deci, la Focsani.