Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum schimbam administratorul
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum schimbam administratorul

Avem un administrator neserios care face incasarile si plata utilitatilo din 2 in doua luni. Azi sunt deja 3 luni de cand nu a mai dat pe la noi. La alte asociatii a bagat adanc mana in bani si acum plateste rate. Il cautam de ceva timp sa predea documentele, stampila si ce mai are el acolo ca sa putem gasi un alt administrator dar se fereste de noi ca de foc. Cum se poate proceda pentru a rezolva situatia cat mai rapid ? (Acusi vor aparea somatii de plata pt. facturi neachitate)
Corect elga50! sau poate sa puna undeva cifra 2, de la stampila nr. 2 si sa consemneze intr-un proces verbal data de la care s-a inceput stampilarea, ma rog, ceva de genul asta.