avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariu mediu brut pe economie 2012
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariu mediu brut pe economie 2012

Buna dimineata!
ati putea sa-mi spuneti care este valoarea salariului mediu brut pe economie pentru anul 2012? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: rodica_c , utilizator 14:16, 6 Martie 2013
Pana nu se publica legea in MOF, salariul mediu ramane 2117 lei.
Legea este la promulgare prin urmare, pentru 2013 salariul mediu brut pe economie va fi de 2223 lei ...
Pentru luna februarie 2013, pentru D112 se foloseste salariul mediu 2223?
Da.
Multumesc frumos:D .... pe anaf este in lucru noul program pentru validare D112 pe februarie si cu cel de pe ianuarie 2013....da o gramada de erori referitor la plafonare CAS...
Mii de multumiriiiiiiii!

Alte discuții în legătură

Salariu mediu brut pe 2013 gratziela gratziela Buna seara. Am rugamintea sa imi clarificati urmatoarea problema.Daca legea bugetului pe 2013 a intrat in vigoare in 25 febr 2013, atunci noul salariu mediu ... (vezi toată discuția)
Plafonare contributie cas feb 13 Iohana27 Iohana27 Buna ziua, Avand in vedere ca s-a aprobat salariul mediu aferent anului 2013 la valoarea 2223 lei iar legea intra in vigoare cu data de 25 februarie, cum ... (vezi toată discuția)
Salariul mediu brut 2013 si calcularea contributiei individuale de asigurari sociale Vilcu Gina Vilcu Gina Buna ziua.Va rog sa-mi spuneti daca metoda de calcul a bazei lunare a contributiei individuale de asigurari sociale mai este 35% din castigul salarial mediu ... (vezi toată discuția)