Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Preluare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Preluare firma

Buna ziua,as dorii si eu sa stiu cum se poate prelua o firma cu datorii de catre un ofshorre cu sediul in Delaware,si care este procedura legal in acest sens.Multumesc mult si o zii buna tuturor.
se face o majorare de capital social cu aducerea in societate a offshore si apoi se face o cesiune de parti sociale de la fostul asociat catre cel nou.
In acest fel evitati opozitia ANAF.