Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... somatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

somatie

Vreau sa va mai intreb daca somatia pe care am primit-o de la judecatorie trebuie sa o public intr-un ziar de circulatie nationala sau e bine si intr-unul local? Va multumesc.
Pentru raspuns ,detaliati speta
In cuprinsul documentului intitulat "somatie" este precizata obligatia in sarcina dvs de publicare in cotidian national?
da...scrie ca trebuie publicat intr-un ziar de circulatie nationala,dar avocata mea spune ca e suficient sa dam anuntul in cel local....ca ma sfatuiti sa fac?