Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract pe perioada determinata

Speta mea este urmatoarea: exista 3 contracte pe durata determinata, succesive, neintrerupte. Primul are durata de 9 luni, al doilea 1 an si cateva zile, iar al treilea este in derulare iar in luna februarie se cumuleaza 3 ani de la primul. Al treilea a fost incheiat pe durata suspendarii unui contract al altei persoane, respectiv pentru cresterea copilului, iar persoana se intoarce in luna iunie. Cand inceteaza acest contract pe durata determinata, la implinirea a 3 ani, sau la incetarea motivelor care au stat la baza suspendarii pentru cealalta persoana? Sper ca am fost cat de cat explicita. Multumesc frumos!
Explicatiile dvs sunt putin alambicate ,contractul inceteaza la data prevazuta la capitolul durata,ce legatura aveti dvs cu celalalt contract,fiecare are durata lui stabilita.
Este vorba de ce spun resursele umane. Adica aduna durata celor 3 contracte si vor sa-l inceteze pe al treilea cand se implinesc 3 ani, cu toate ca cel de-al treilea ar trebui sa inceteze cand revine cealalta persoana pe post.Adica inceteaza in luna februarie sau in iunie, cand durata cumulata a contractelor depaseste 3 ani?
Cel de-al treilea c.i.m. va inceta la data expirarii duratei pentru care a fost incheiat ... interpretarea data de cei de la R.U. este eronata.