Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Voluntari in ong
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Voluntari in ong

BUNA ZIUA!
CUM SE POATE RETRIBUI LEGAL UN VOLUNTAR?
LEGEA VOLUNTARIATULUI PREVEDE CA SE POT DECONTA DOAR CHELTUIELILE DE TRANSPORT DACA NU MA INSEL!
MULTUMESC!
Voluntarul nu primeste retributie pentru ca face activitate de voluntariat si i se deconteaza doar anumite cheltuieli precizate in contractul de voluntariat semnat la inceputul activitatii.

Interventie moderator George Neagu: Va rog sa cititi in regulamentul forumului la:
A. Reguli de postare a mesajelor
1.Forma

1.2. Scrierea nejustificata cu majuscule

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/tag...
In functie de intelegerea dintre organizatia gazda si voluntar, se poate stabili rambursarea de catre organizatia gazda, in conditiile convenite in contractul de voluntariat, a cheltuielilor efectuate pentru realizarea activitatii.