avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Voluntari in ong
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Voluntari in ong

BUNA ZIUA!
CUM SE POATE RETRIBUI LEGAL UN VOLUNTAR?
LEGEA VOLUNTARIATULUI PREVEDE CA SE POT DECONTA DOAR CHELTUIELILE DE TRANSPORT DACA NU MA INSEL!
MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:57, 13 Februarie 2012
Voluntarul nu primeste retributie pentru ca face activitate de voluntariat si i se deconteaza doar anumite cheltuieli precizate in contractul de voluntariat semnat la inceputul activitatii.

Interventie moderator George Neagu: Va rog sa cititi in regulamentul forumului la:
A. Reguli de postare a mesajelor
1.Forma

1.2. Scrierea nejustificata cu majuscule



Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/tag...
In functie de intelegerea dintre organizatia gazda si voluntar, se poate stabili rambursarea de catre organizatia gazda, in conditiile convenite in contractul de voluntariat, a cheltuielilor efectuate pentru realizarea activitatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inscriere creanta in arhiva electronica de garantii reale mobiliare-opozabilitate terti marysa_2u marysa_2u AM PRIMIT O NOTIFICARE PRECUM CA DATORIA MEA SA INSCRIS IN ARHIVA ELECTRONICA DE GARANTII IMOBILIARE....CE INSEAMNA MAI EXACT? (vezi toată discuția)
Grila de salarizare helena2014 helena2014 buna ziua! va rog daca se poate sa-mi mentioneze cineva cum ar trebui sa apara in contractul colectiv de munca la nivel de unitate articolul referitor la grila ... (vezi toată discuția)
Deducere taxe scolarizare sdei sdei CA ASOCIAT A UNUI I.F. CU ACTIVITATI DE TURISM SI COMERT URMEZ CURSURILE UN EI FACULTATI DE STIINTE ECONOMICE (ECTM) CU TAXA.SE POATE SI IN CE CONDITI POATE ... (vezi toată discuția)