Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit BLOCARE CONT FIRMA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

BLOCARE CONT FIRMA

E POSIBIL SA-MI FIE BLOCAT CONTUL FARA SA FIU ANUNTAT? AM AVUT CONTUL BLOCAT IN OCTOMBRIE DE ANAF AU RETRAS BANII SI ACUM IAR LA NICI 3 LUNI,SE RECUPEREAZA DIFERIT PT TVA SI PT PROFIT?
Nu este nici o poprire infiintata pe contul dvs de catre ANAF ?
Nu ati primit nici o adresa de la ANAF ?
Si banca trebuia sa primesca o adresa de la ANAF !
Da,se poate.Din practica sunt multe situatii cand asa se intampla.Bancile de obicei nu mai anunta primiprea popririi,deoarece din acel moment aveti 15 zile la dispozitie sa faceti plata benevol.Or in aceasta situatie dvs.puteti achita direct la trezorerie,iar banca nu-si mai incaseaza comisionul care nu este deloc mic.Este o banca f.mare care are comision de 100 euro.