Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Rovinieta
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Rovinieta

1.Cunoasteti vreo persoana care sa-si fi recuperat banii din plata amenzii pentru rovinieta din cauza ca procesul verbal n-a avut semnatura olografa?
2.In cazul in care un functionar te anunta in momentul platii impozitelor ca ai o amenda de la "drumuri" pentru care nu ai primit nici un act oficial , trebuie sa o platesti neaparat sau poti face ceva demersuri pentru prescrierea sau anularea ei in conditiile in care, repet ,nu ai primit nici un o instiintare?
1-Da, sunt multe cauze castigate in Cluj
2-Datele prtecizate de dvs sunt mult prea evazive pentru raspuns complet
Institutia prescrierii este delicata si in cazul amenzilor se intinde pe o perioada de 5 ani,
timp in care autoritatea in drept cu siguranta are grija sa intocmeasca documentele necesare