Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contracte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contracte de munca

am si eu o intrbare , se poate schimba un contract de munca cu termen nedeterminat intr-un contract cu termen nedeterminat
Cred ca ati dorit sa intrebati altceva, mai puneti inca odata intrbarea.
Contractul de munca pe perioada determinata il puteti transforma in perioada nedeterminata.
margine a scris:

am si eu o intrbare , se poate schimba un contract de munca cu termen nedeterminat intr-un contract cu termen nedeterminat

1. Daca este c.i.m. pe durata determinata , atunci se poate modfica in c.i.m. pe durata nedeterminata .. in acest sens, se va incheia un act aditional la c.i.m.

2. Daca este c.i.m. e durata nedeterminata , teoretic se poate modifica intr-unul cu durata determinata ... insa nu se poate face aceasta modificare in REVISAL.
In aceasta situatie, se poate inceta c.i.m. pe duraa nedeterminata si se va incheia un nou c.i.m. pe durata determinata cu aceeasi ci data incetarii c.i.m pe durata nedeterminata.