avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... de reportat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

de reportat

Buna ziua,

va rog o lamurire,in registrul incasari,am inteles ca se completeaza cronologic fara a lasa spatii liber.deci zi dupa zi dar in josul paginii am de reportat,cealalta la inceput reportat si total,aici nu inteleg
multumesc!
Cel mai recent răspuns: iulia53 , utilizator 09:31, 11 Februarie 2012
Suma care va da la final de pagina o reportati in pag.2 si mergeti mai departe cu cheltuielile si incasarile si tot asa pina la finele anului.
de ex. aveti incasat 10.01.2012-- 500lei.....sold 500lei
de platiti 11.01.2012 --100 lei..sodl 400 lei
de platiti 15.01.2012 --200 lei..sold 200lei
de incasat 28.01.2012--300 lei ..sold500 lei
la final de pagina sa zicem este 500 lei care o reportati in pag.2
apoi incepeti cu platile sa zicem200lei sold300lei.....incasari...100lei ..sold 400 lei..
sper ca m-am facut inteleasa.
Succes!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare registru incasari plati + deduceri diverse teodor-andrei teodor-andrei Buna seara, Am cautat in forum diverse informatii, nu am reusit sa imi raspund chiar la toate informatiile necesare. Ce m-ar interesa sa aflu: 1. PFA in ... (vezi toată discuția)
Activitate taxi fionut fionut Buna seara! Va rog sa ma ajutati si pe mine in legatura cu regitrele incasari si plati si inventar sant in sistem real si inca nu am completat pt anul 2011 ... (vezi toată discuția)
Pfa venit real, fara chitante break_noon break_noon Am si eu niste intrebari, daca se poate. Pina anul trecut am fost la norma de venit, de anul asta sunt la venit real, asa ca trebuie sa completez registrul ... (vezi toată discuția)