Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ce stiti despre amenzile provenite de la camerele fixe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ce stiti despre amenzile provenite de la camerele fixe de filmare?

ce stiti de amenzile provenite de la camerele fixe de filmare ?
Multe,
Ce anume doriti sa aflati ?
daca in anul 2009 ai luat o amenda si nu ti s-a adus la cunostinta decat in 2012 ?
Cum vi s-a adus la cunostinta? Ati primit PV in posta, vi s-a lipit pe usa sau ati fost la Taxe si Impozite si ati aflat ca aveti o amenda neplatita?
am primit de la finante o instiintare despre amenzi din anul 2009 , am mers la finante si mi-a zis ca sunt amenzi din 2009 una dintre ele este cu camera foto , am vazut procesul verbal fotografia a fost facuta in luna 11 2008 si procesul verbal in ianuarie 2009 . daca nu mi s-a adus la cunostiinta nu am stiut ca am de plata si e normal ca fotografia sa fie din 2008 si ei sa intocmeasca procesul verbal dupa mai mult de 30 zile ?
Da, au la dispozitie 6 luni sa intocmeasca procesul verbal.