Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

am primit o anstiintare de executare silita pt un card nu lucrez am un copil sotia e bugetara ia 4milioane an mana mai am datorii la banci. am un televizor un calculator vechi nu am proprietati masina casa stau an casa tatalui meu cu contract de habitatie .cat traieste e a lui.raman fara televizor calculator? ce pot sa fac?,, sa ne punem capat zilelor toti trei?;; pana la urma cred ca asta o sa facem ,nu am fi nici primii nici ultimii! firma de recuperare vrea 20milioane toti odata. de unde sa le dau?va rog sa ma crede-ti! ajutati-ma cu un sfat multumesc din suflet!
ubancatul, utilizator
Situatie delicata,des intalnita in ultima perioada
Executarea silita se aplica asupra bunurilor mobile/imobile /conturi/drepturi salariale-prezente si viitoare
Daca nu aveti bunuri in evidenta executorul bancar/judecatoresc va constata acest aspect pe care il va consemna in documentele pe care le intocmeste in cursul procedurii de executare silita