Forum Discuţii juridice Executare silită poprire salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire salariu

Buna ziua.
O persoana fizica a luat imprumut de la o banca din tara, aplatit pana cand a ramas fara serviciu. Acum acea persoana lucreza in strainanate cu contract de munca, angajatorul ia facut card cu cont in tara unde lucreaza.
Banca din tara, poate sa-i blocheze cardul din strainatate sau sai retina de pe card sumele datorate?
Multumesc.
De o bucata buna de vreme, am inceput sa plang de mila bancilor care au creditat in prostie, gandindu-se numai la ce buna afacere fac ei...
Nu va faceti griji, gasesc ei o metoda!