Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... coproprietar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

coproprietar

suntem 3 frati. nu am deschis procedura succesorala dupa decesul parintilor.
ne putem numi coproprietari pentru bunurile ce le-au detinut acestia? Platim datoriile catre bugetele locale in calitate de coproprietari in mod egal?
Da, dvs. impreuna cu ceilalti frati detineti bunurile succesorale in indiviziune, pana la momentul efectuarii partajului succesoral.Normal ar fi sa suportati si cheltuielile catre stat in mod egal.