Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... luare in spatiu
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

luare in spatiu

buna seara!. acum vreo 5 luni mi-am schimbat buletinul.actulamente as dori sa imi fac din nou buletin pe adresa pe care am avut-o dar proprietarul nu mai vrea sa ma ia in spatiu.se poate face un buletin provizoriu fara sa fie nevoie de actul casei avand in vedere ca am mai avut acest domiciliu?.
Nu.
Doar daca locuiti efectiv la acea adresa, da, va puteti face carte provizorie