avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... carte de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

carte de identitate

eu am buletin pe adresa parintilor.pot ei ca si proprietari sa imi anuleze domiciliul?.in ce circumstante?.eu cum mai pot sa imi fac dupa ce imi pierd buletinul?.
Cel mai recent răspuns: ContSters241434 , utilizator 23:10, 15 Februarie 2012
Daca sunteti majora, iar locuinta este doar a parintilor dvs. sunteti simpla tolerata acolo.
In cazuri extreme pot cere evacuarea dvs. din imobil (ex.: imposibila convietuire).

Pentru a vi se face un act de identitate ulterior, trebuie sa aveti o locuinta in proprietate, inchiriata sau sa va ia cineva in spatiu.
Ultima modificare: Miercuri, 15 Februarie 2012
ContSters241434, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Luare in spatiu mih_v mih_v Daca am luat pe cineva in spatiu in ap. pe care sunt proprietar si acum are carte de identitate pe 10 ani, pot sa imi retrag acordul de a locui in spatiul meu ... (vezi toată discuția)
O intrebare la care ma nelamuresc toate autoritatile valikov valikov Salutare oameni buni, o simpla intrebare am pentru dumneavoastra, eu am adresa acasa la mama mea si noi nu ne intelegem prea bine, in sensul in care m-a dat ... (vezi toată discuția)
Pierderea domiciliului Radamante Radamante 1. Un copil major munceste in alta tara; 2. Isi poate pierde domiciliul din Romania la cererea tatalui/mamei? Nu trebuia sa fie anuntat/ Poate fi obligat sa ... (vezi toată discuția)