Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... carte de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

carte de identitate

eu am buletin pe adresa parintilor.pot ei ca si proprietari sa imi anuleze domiciliul?.in ce circumstante?.eu cum mai pot sa imi fac dupa ce imi pierd buletinul?.
Daca sunteti majora, iar locuinta este doar a parintilor dvs. sunteti simpla tolerata acolo.
In cazuri extreme pot cere evacuarea dvs. din imobil (ex.: imposibila convietuire).

Pentru a vi se face un act de identitate ulterior, trebuie sa aveti o locuinta in proprietate, inchiriata sau sa va ia cineva in spatiu.
ContSters241434, utilizator