Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

1.am inaintat divortul in ianuarie 2012 si din pacate m-au programat tocmai in septembrie:(.Ce as putea face si la cine sa ma adresez ,ca totul sa se termine mult mai devreme?????
va trebui sa faceti o cerere de preschimbare a termenului de judecata, asemenea daca ambii soti vor sa divorteze mai repede va puteti adresa notarului sau oficiului de stare civila :)
BUNA ZIUA,

Avocatul meu a facut cerere pentru preschimbare,dar nici un rezultat si sotul nu este de acord pe cale amiabila si la mijloc exista si copilul nostru....poate de aceea dureaza mult mai mult decat m-am asteptat...............
Nu pot sa imi dau seama de ce vi s-a respins cererea de preschimbare (e posibil sa nu fi fost suficient de intemeiata...):(