Forum Discuţii juridice Executare silită punere in intarziere-cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Executare silită

punere in intarziere-cheltuieli de judecata

Am primit de la avocatul creditorului meu o invitatie de "executare amiabila" ce consta in plata sumei x reprezentand onorariu avocat in recurs, cu mentiunea ca invitatia constituie "punere in intarziere" iar in cazul in care nu voi achita de buna-voie suma va formula actiune in pretentii.
problema este ca as achita fara probleme suma ceruta de avocat dar:
- pe portal nu apare ca as fi obligat la cheltuieli de judecata
- tribunalul nu a redactat inca Decizia care sa ma oblige la cheltuieli de judecata
- avocatul cere sa-i achit lui, personal si nu presupusului creditor suma, mentionand ca are un contract de asistenta juridica de acum 2 ani!
cum sa procedez? mi-a dat termen 23 febr!
Dati " flit" ... Pana nu aveti sentinta in care sa apara scris ca aveti de plata cheltuieli de judecata....
Unii sunt chiar disperati dupa bani...