Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

hotarare judecatoreasca

am castigat procesul cu intreprinderea unde am lucrat,iar directorul nu respecta hotararea jud.,adica reincadrarea pe postul detinut si plata unei despagubiri echivalente cu salariile indexate,majorate.........de la data concedierii pana la reintegrarea efectiva pe post,acest director trebuie reclamat la parchet,trebuie angajat un executor.......el a luat la cunostinta prin posta de intentiile mele ,adica de respectarea hotararii si tot amana aplicarea acesteia de circa 3 luni.
ce sa fac?
Solicitati sprijinul unui executor judecatoresc pentru a pune in executare acea hotarare judecatoreasca ...
De asemenea, depuneti plangere penala impotiva acestuia pentru savarsirea infractiunilor prevazute si pedepsite de art.261, 262 C.mun.
Plangerea penala se poate depune la Parchet sau la Politie.