Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modalitãþi de efectuare a partajului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modalitãþi de efectuare a partajului

m-a intereseaza daca sant si alte modalita-ti de a face un partaj,mediere in lipsa unei parti se poate?
Doar daca partea care lipseste imputerniceste prin procura o alta persoana care sa o reprezinte.
Nu se poate ,toate partile trebuie sa fie prezente.
La mediator apeleaza partile care doresc sa negocieze ca in final sa ajunga la o intelegere, sa se semneze un acord intre cele doua parti. Daca una din parti lipseste... nu aveti cu cine sa ajungeti la un acord.
Partaj puteti face la notar cand exista intelegere sau in instanta