Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... pagubitii platesc
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

pagubitii platesc

nemultumiti de solutia data de judecatorie ,in cautarea dreptatii am facut cerere de stamutare ,insa intre timp s-a stabilit recursul la curtea de apel .Desi cererea de stramutare a fost respinsa suntem obligati ca parinti ai victimei sa platim cheltuieli judiciare catre stat de cate 200 de lei de fiecare desi este o singura cerere .Oare este posibil sa platim tot noi parintii copilulul ucis de un cretin ?
nu stiti ca traim in Romania....ma intreb daca erau ei in suferinta dumneavoastra,
nu este normal sa platiti pentru vinovatia altora dar daca v-au respins cererea trebuie sa platiti din nefericire.Cine a facut recurs la Curtea de Apel.?
ce condamnare a primit vinovatul?
De curiozitate in ce localitate se intampla toate acestea?
Daca aveti probe utile si concludente care probeaza vinovatia, puteti face plangere la CEDO.