Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Activitate secundara: administrare imobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Activitate secundara: administrare imobil

Buna seara
v-as ruga sa-mi spuneti daca am o firma cu activitate principala agentie imobiliara si mi-am autorizat la registru comertului administrarea de imobile ca si activitate secundara pot functiona?
Da, sigur. Aveti acest obiect de activitate si puteti functiona.
va multumesc
Nu puteti. Cf.art.35 alin 1 din Legea 230/2007 trebuie sa aveti ca obiect de activitate numai domeniul asociaţiilor de proprietari sau sa aveti ca activitate principală administrarea imobilelor pe bază de tarife sau contract.