Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... licenta de drept
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

licenta de drept

Salutare am o intrebare pt stimabili avocati,cum pot obtine un exemplu de lucrare de licenta???? va multumesc
Cam greu de obtinut asa ceva ... noi va putem da doar informatii cu privire la tema respectiva .. despre ce tema este vorba?
Forma,durata,si continutul contractului colectiv de munca. multumesc
Ati putea structura lucrarea astfel :
CAPITOLUL I. Consideraii generale privind c.c.m.
Contractele colective de munca – izvoare conventionale de drept al muncii
Istoric privind contractul colectiv de munca în România
Importanta si rolul contractului colectiv de munca

CAPITOLUL II. Notiunea si categorii de c.c.m.
Notiunea contractului colectiv de munca
Natura juridica a contratului colectiv de munca
Caracterele contractului colectiv de munca
Categorii de contracte

CAPITOLUL III. Forma, Durata si Continutul c.c.
Forma c.c.m.
- Obligativitatea sau facultatea încheierii contractului colectiv de munca
Durata pentru care se poate incheia un c.c.m.
- prelungirea duratei unui c.c.m.
Continutul unui c.c.m.
- Clauze comune
- Clauze specifice unui contract colectiv de munca