Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lucrare de licenta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lucrare de licenta

Cum se face o prezentare de licenta ? Nu imi plac formularile standard recomandate de colegii mei.... si nu stiu cum sa abordez tema mea... vreo idee ?:P
Despre ce tema este vorba?
Partea conventionala a contractului individual de munca.
Este vorba despre acea parte a contractului lăsată la liberul acord de voinţă al părţilor, dar, şi în acest caz, cu respectarea normelor legale, a contractului colectiv de muncă, a ordinii publice şi a bunelor moravuri.
Bine, asta stiu si eu ... dar vreau sa gasesc o maniera mai originala de prezentare.
Da, vorbiti despre acele clauze care pot fi inserata in c.i.m. ... adica clauze care nu sunt reglementate in Codul muncii, cum ar fi, de exemplu : clauza de conştiinţă , clauza de stabilitate , clauza de risc , clauza de delegare de atribuţii , clauza de obiectiv etc.
De asemenea, puteti face referire la legislatia din statele comunitare cu privire la aceste clauze.