Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis de conducere suspendat - dosar penal pentru ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis de conducere suspendat - dosar penal pentru conducere cu permisul suspendat

Pe 30 decembrie 2011 am fost inregistrat de radar cu 107 km/h in localitate . nu am avut permisul la mine , iar politistul care m-a oprit , a spus ca voi primii acasa o instiintare cum ca am permisul suspendat si va trebui ca in termen de 5 zile de la primirea acesteia , sa predau permisul la politie. Nu am primit nimic de la politie si in 20 februarie 2012 am fost oprit in trafic si mi-a fost intocmit dosar penal , pentru conducere cu permisul suspendat . Sper sa ma ajutati cu un sfat , pentru ca nu stiu ce trebuie sa fac in continuare . Multumesc !
Buna ziua
obligatie de predare era imcumbata dvs, nu trebuia sa mai circulati daca stiati ca aveati permisul suspendat.
Grija mare in continuare la cum sa administrati probatoriul pentru ca dosarul penal sa nu ajunga in instanta prin rechizitoriu, ci luptati-va ca solutia Parchetului sa fie de neancepere a urmaririi penale.