Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cuantumul pensiei de urmas este mai mic de 350 lei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cuantumul pensiei de urmas este mai mic de 350 lei

Buna seara,
Am primit in urma cu o saptamana decizie de pensie de urmas. In decizie e scrisa suma pentru copil de 283 lei. Este corect avand in vedere ca pensia minima e de 350 lei??????? Este posibil sa imi vina suma de 350 chiar daca pe decizie nu este???
Cu multumiri anticipate.
Nu trebuie sa va faceti probleme, veti primi 350 de lei lunar. In decizie este pensia stabilita de cei de la pensii, insa pensia care va va fi platita va fi in cuantum de 350 lei.
Multumesc mult pentru raspuns. Voi reveni sa va spun cum a fost cu banii.