avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Imobil revendicat cu legea 10/2001,doresc sa-l vand ..
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Imobil revendicat cu legea 10/2001,doresc sa-l vand ..

Locuiesc in Bucuresti, intr-un imobil pe care l-am cumparat in anul 1995 cu legea 85/1992,obtinand si titlul de propietate pe teren.In anul 2001,in baza legii 10/2001.imobilul si terenul au fost revendicate ,existand dosar de revendicare la Primarie,reclamantii in paralel, deschizand si actiune in instanta.In anul 2004 am castigat ,Curtea de Apel a emis o hotarare definitiva si irevocabila in favoarea mea.Aceasta hotarare investita cu formula executorie am trimis-o la Primarie unde este dosarul de revendicare, solicitand in scris in anii 2004 ,2005, 2006, 2007, si 2012 ca in baza acestei hotarari sa fie solutionat dosarul existent.Nu am primit raspuns iar pe situl primariei dosarul apare .nesolutionat.Acum ca sunt in varsta si numai pot face fata cheltuielilor intreb.. ,pot sa vand imobilul..?si rog sa fiu indrumat cum sa procedez in aceasta situatie ,finca dosarul apare nesolutionat la primarie dar eu am castigat procesul in justitie.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: AKM , utilizator 13:52, 28 Februarie 2012
Va adresez rugamintea sa primesc si eu... un sfat, o parere ,un raspuns, deoarece problema prezentata devine urgenta..Si nu pot sa-mi angajez un avocat.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Notificare conf. legii10, si actiune de revendicare in instanta,proces civil.. AKM AKM Sunt propietarul unei case si teren, cumparate de la primarie in baza legii nr.85/1992.In anul 2001 asa zisii fosti propietari au revendicat casa si terenul in ... (vezi toată discuția)
Revendicare imobil sandupetre1964 sandupetre1964 rog frumos unde ma pot adresa in cazul meu necunascotor al legilor. in anul 1991 fratele meu depune o cerere de revendicare a unui imobil al bunicilor tatal ... (vezi toată discuția)
Hotarare definitiva si irevocabila cristian vasilescu cristian vasilescu In urma unei hotarari definitive si irevovabile a Curtii Supreme de Justitie, din anul 1997, in anul 2001 am cumparat un apartament. In baza Legii 10 din ... (vezi toată discuția)