Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Instanta competenta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Instanta competenta

Buna ziua, as avea o intrebare si as ruga daca poate cineva sa ma ajute. Am domiciliul in Tg. Mures si trebuie sa fac o cerere de chemare in judecata impotriva Comisiei locale de fond funciar din comuna Chiheru de Jos, in legatura cu punerea in posesie a unei suprafete de teren situat pe raza com. Chiheru de Jos. Pentru Chiher competenta este Judecatoria Reghin, pentru Tg. Mures...evident Judecatoria Tg. Mures. Intrebarea ar fi la care instanta ma adresez: Tg. Mures sau Chiheru de Jos ?
Judectoria Reghin.