avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... titlu de proprietate sau ordinul prefectului - ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

titlu de proprietate sau ordinul prefectului - duplicate

de unde se scot duplicate pt aceste 2 documente
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 23:15, 23 Februarie 2012
Adresati intrebarea la Primaria care a emis documentele si va vor comunica procedura.
Se declara pierdute ambele documente la Monitorul Oficial al Romaniei. Cu dovada de acolo, cu o adeverinta din care sa resiasa eliberarea (in cazul TP, si se elibereaza de catre primarie), cu cerere si copie a actului de identitate, va adresati in ambele cazuri Comisiei judetene care a emis fie TP, fie Ordinul Prefectului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obtinere duplicat titlu de proprietate ionascu2011 ionascu2011 care sunt pasii care trebuie facuti pt obtinere duplicat titlu de proprietate (vezi toată discuția)
Vreau sa cumpar un teren extravilan dar, proprietaru terenului a perdut titlu de proprietate . parlac parlac Am un teren extravilan ,un vecin cu terenu meu vrea sa vanda bucata lui de teren .Vreau sal cumpar eu ,dar problema este ca el a pierdut titlu de proprietate ... (vezi toată discuția)
Tp - pierdut gigelas gigelas Buna seara, Un Titlu de Proprietate,original,asupra unui teren,s-a pierdut. Cum se mai poate obtine un duplicat original,care sa fie valabil in fata ... (vezi toată discuția)