avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Ce conditii trebuie sa indeplineasca firma mea (acte ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Ce conditii trebuie sa indeplineasca firma mea (acte etc) pentru a face export in Franta?

buna ziua,

Doresc sa stiu ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a face export mobilier in Franta. Urmeaza sa semnez un contract cu o firma de acolo si vreau sa stiu ce acte imi trebuiesc,cum e cu TVA-ul sau alte detalii care-mi pot fi de ajutor!

Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 00:38, 25 Februarie 2012
va rog sa mi dati detaliile de la A la Z daca se poate ....ce documente ,ce trebuie sa fac ,cum fac ?
Aici gasiti procedura de inscriere in R.O.I. si documentele necesare
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registru intracomunitar proficont21 proficont21 O societate care este neplatiroare de TVA si importa marfa in valoare de 5000 EUR din Ungaria necesita inregistrarea in Registru Intracomunitar (vezi toată discuția)
Nmar tva intracomunitar valabil alexia100 alexia100 Buna tuturor, Am depus actele pentru inregistrarea numarului de TVA si in lista operatorilor intracomunitari si saptamana trecuta mi-au iesit aceste ... (vezi toată discuția)
Facturare firma din franta cris2279 cris2279 Buna ziua, In cazul unui PFA cu norma de venit, care factureaza firma din Franta, ce declaratii trebuie depuse lunar/trimestrial ? Mentionez ca de curand s-a ... (vezi toată discuția)