Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... og5/2001 sau o.u.g.119/2007
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

og5/2001 sau o.u.g.119/2007

Buna ziua,
va rog sa ma ajutati intr-o dilema.Am executat niste lucrari pentru o Primarie dar nu am contract si nici facturi semnate de ei,in schimb am masuratorile lucrarilor executate semnate si stampilate de ei,am un raport de expertiza judiciara care a fost facut intr-o actiune anterioara si cu care au fost deacord si au inteles sa nu-l conteste si mai am un inscris semnat si stampilat de ei in care spun ca recunosc toate lucrarile.Pe ce fel de actiune pot sa ma judec,og5/2001 sau o.u.g119/2007,sa ce alta actiune pot sa promovez pentru sa-mi recuperez banii munciti!!!
multumesc mult pentru raspunsuri!!!
....mai este un aspect care nu prea stiu cum sta ,daca vrei sa pui sub executare silita o primarie(avand emisa somatie pe og5/2001,dupa care investire si mai apoi sa ceri incuviintare la instanta sa o executi silit),cica nu poti ca exista nu stiu ce ordonanta care 6 luni nu te lasa sa o executi????Ati auzit de asa ceva???Care ar fi acea ordonanta???

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...