Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... masa credala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

masa credala

ma intereseaza ce sanse mai am sa recuperez o dauna de la un fost angajator care in urma unei sentinte judecatoresti nu si-a achitat datoria,iar acum a intrat in insolventa.
ce trebuie sa fac ca sa ma inscriu la acesta masa credala?
Sa va adresati lichidatorului numit de catre judecatorul sindic , caruia ii prezentati sentinta judecatoreasca . Formulati in scris solicitarea dvs.
Mentionez faptul ca plata obligatiilor salariale sint prioritare , deci inaintea celorlalte create .
Bafta !
multumesc frumos pentru raspuns.