Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Unde trebuie depusa demisia?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Unde trebuie depusa demisia?

Buna ziua!
In acest moment sunt angajata intr-o companie mai mare si vreau sa imi depun demisia, insa nu stiu exact in ce departament sa o depun, pentru a putea avea si acel nr de inregistrare. Trebuie dusa la seful departamentului in care lucrez sau la resurse umane, de unde am si contractul de munca?
Va multumesc anticipat pentru ajutor!
Cererea de demisie o puteti depune fie la departamentul de Resurse Umane , fie la depatamentul unde se primesc documentele pentru societate.