Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DECLARATII,TAXE MEDIU
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DECLARATII,TAXE MEDIU

Buna ziua, sunt incepatoare in domeniu si nu prea stiu de unde sa incep...Firma la care lucrez face cutii de ambalaje si alte produse din carton (achizitionam carton, coala tiparita si aracet, le prelucram - caseram si stantam - si vindem mai departe cutiile sau standurile de carton). Deseurile de carton rezultate sunt ridicate de catre o firma cu care avem contract. Se intentioneaza incheierea unui contract de preluare a responsabilitatii cu o firma autorizata de min. mediului.....

Intrebarea mea este : in afara de situatia cu cantitatea de ambalaj introdusa pe piata pe care o transmitem firmei care preia responsabilitatea, ce mai trebuie sa fac? Ce situatii, raportari, plata de taxe ..etc mai sunt in domeniul mediului (chiar vreau sa fim in regula cu toate acestea dar nu stiu de unde sa incep...

Multumesc.

Declaratia la mediu si bineinteles plata taxei care rezulta din declaratie.