Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Muzica & Film
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Muzica & Film

Sunt melodii ce rezista in timp fara filmul care le-a lansat sau filme ajunse celebre si datorita coloanei sonore. Mi-ar placea sa postam aici astfel de exemple de piese muzicale
For the Love of a Princess -Braveheart
[ link extern ]

It's Not Goodbye - Sweet November
[ link extern ]

Muzica din Filmul Patimile lui Hristos

Vangelis - Last of the Mohicans

[ link extern ]
[ link extern ] #!

Ennio Morricone - "Love Theme" - from "Cinema Paradiso"
Indiana Jones - Original theme (cu Harrison Ford)

Dirijor: John Williams
Casa de discuri: Polydor

Regizor:Steven Spielberg

[ link extern ]

Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
City of Angels (1998) - Ingerul pazitor; Nicolas Cage, Meg Ryan
Film inspirat dupa Wings of Desire (1987)
Seth este un inger care vegheaza asupra Los Angeles-ului si se indragosteste de Maggie, medic cardiolog. Isi doreste sa devina muritor, dorinta i se indeplineste si...(sunt mai multi cei care plang pentru ca li s-a indeplinit dorinta decat cei care plang pentru ca nu li s-a indeplinit)

U2 - If God Will Send His Angels
[ link extern ]

Petere Gabriel - I Grieve
[ link extern ]

**
Wings of Desire (Der Himmel über Berlin, cu Bruno Ganz)

Nick Cave & The Bad Seeds - From Her to Eternity
[ link extern ]